Шампионът започна с победа в Ередивизие

Фейенорд победи Твенте с 2:1 в среща от първия кръг на холандското футболно първенство - Ередивизие. Тимът от Ротердам, който триумфира с титлата преди броени месеци, спечели 12-ти пореден домакински двубой от шампионата, давайки отличен старт на своята кампания.

Успехът обаче не бе постигнат лесно. Пред 47 500 зрители на “Де Куйп” домакините поведоха в 23-ата минута. Жан-Пол Боетиус направи отличен пробив и асистира на Николай Йоргенсен, който отклони топката на метър пред голлинията.

Само 14 минути по-късно обаче гостите от Енсхеде стигнаха до изравнителен гол. Негов автор бе халфът Фредрик Йенсен, който се разписа с прекрасен диагонален изстрел извън наказателното поле.

Твенте удържа равенството само 16 минути след началото на второто полувреме. Центриране на Йенс Тоорнстра от статично положение бе засечено с глава от нападателя Стивън Бергхуйс, който отбеляза победният гол за Фейенорд. 25-годишният холандски национал бе закупен на 31 юли от Уотфорд (6,5 млн. евро), след като игра под наем в тима от Ротердам през миналия сезон.

Така още на старта на шампионата футболистите на Джовани ван Бронкхорст се възползваха от грешка на един от големите съперници - Аякс, който в събота загуби с 1:2 при визитата си на Хераклес.

В следващия кръг Фейенорд гостува на Екселсиор.