Несебър отнесе дубъла на Лудогорец

Отборът на Несебър отнесе дубъла на Лудогорец и записа първи три точки през новия сезон във Втора професионална лига. “Делфините” стигнаха до пълен обрат и категоричен успех с 3:1 над “орлите” в единствения двубой от програмата днес.

Срещата край морето започна чудесно за момчетата на Радослав Здравков, които откриха резултата в 35-ата минута, когато Томас Цвятков бе изведен зад защитата на домакините и технично пусна топката покрай Мартин Димитров за 0:1.

След почивката обаче Несебър натисна сериозно Лудогорец и след само три минути игра успя да изравни. След центриране от корнер Жак Пехливанов засече топката с глава, а в опита си да я изчисти капитанът на разградчани Венцислав Керчев я прати в собствената си врата.

В 55-ата минута “делфините” стигнаха до пълен обрат, след като Николай Костов се разписа от дузпа за нарушение срещу Емануил Манев. Крайното 3:1 оформи Костов с втория си гол в срещата в 77-ата минута. С успеха Несебър събра 4 точки в актива си и се изравни на десетата позиция с днешния си съперник.

Костов 77'

Несебър: 1. Димитров, 11. Ангелов, 18. Пюскюлю, 23. Молдованов, 2. Али, 27. Костов (к), 10. Димов, 21. Манев, 15. Зиксянг, 7. Йосков, 20. Пехливанов
Старши треньор: Александър Даменлиев

Лудогорец 2: 29. Наумов, 85. Карачоров, 98. Ковачев, 97. Цвятков, 45. Климентов, 72. Дост, 87. Петров, 23. Керчев (к), 56. Великов, 34. Димитров, 19. Василев
Старши треньор: Радослав Здравков

Главен съдия: Вангел Вангелов
Стадион: “Градски”, Несебър

Снимка: "KotaSport"