Тотнъм помрачи завръщането на Нюкасъл (видео)

Тотнъм започна успешно новия сезон. “Шпорите” спечелиха с 2:0 гостуването си на Нюкасъл с попадения на Дели Али и Бен Дейвис в средата на второто полувреме. След първа част, в която липсваха положенията, нещата се промениха веднага след почивката, когато Джонджо Шелви си изкара глупав червен картон.

Нюкасъл се държеше напълно равностойно на Тотнъм в първия си мач след завръщането във Висшата лига. “Свраките” дори организираха по-опасните атаки в началото и първата опасност се откри пред Дуайт Гейл, който стреля неточно от воле. В седмата минута Рафаел Бенитес трябваше принудителна смяна, след като левият бек Пол Дъмет се контузи и на неговото място влезе Джамал Ласълс.

“Шпорите” постепенно започнаха да застрашават вратата на домакините. Опит на Деле Али да намери Хари Кейн в наказателното поле бе предотвратен. Дембеле пък опита да стреля, но ударът му не доведе до нищо. В 16-ата минута феновете на Нюкасъл поискаха дузпа, след като Гейл бе съборен в наказателното поле, но съдията бе вдигнал засада малко преди това.

В 26-ата минута Ериксен стреля опасно, но топката мина малко встрани от гредата. Към края на полувремето превъзходството на Тотнъм ставаше все по-осезаемо. Играчите на Почетино обаче не стигаха до чисти голови положения. Ериксен отново пробва удар в 41-ата минута, като този път Роб Елиът се намеси. Бенитес пък трябваше да направи втора принудителна смяна, като централният защитник Лежюн бе заменен от Мбемба.

Нещата на терена се промениха в началото на второто полувреме. Джонджо Шелви направи голяма глупост и получи директен червен картон. Той настъпи Дели Али, който бе на земята, и то го направи пред погледа на съдията, който бе да се колебае го изгони. Малко по-късно Хари Кейн имаше великолепна възможност да открие резултата. Английският национал бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му от воле бе спасен блестящо от Роб Елиът.

Натискът на Тотнъм се увеличи, а Почетино пусна в игра Сон на мястото на разочаровалия Сисоко. След час игра резултатът бе открит. Ериксен с великолепно подаване намери Деле Али и той засече топката от въздуха в обратния ъгъл за 0:1. Още в следващата атака лондончани се разминаха с нов гол, като удар на Кейн бе спасен от Елиът. Второто попадение дойде в 70-ата минута и бе дело на левия бек Бен Дейвис, който завърши отлична комбинация, преминала през Ериксен.

Малко преди края Кейн отново бе изведен сам срещу вратаря и нацели гредата. Така нападателят, който няма отбелязан гол през август в кариерата си, пропусна да отбележи своя гол номер 100 за Тотнъм.

НЮКАСЪЛ - ТОТНЪМ 0:2
0:1 - Деле Али (61)
0:2 - Дейвис (70)

НЮКАСЪЛ: Елиът, Манкийо, Кларк, Лежюн, Дъмет, Хейдън, Шелви, Атсу, Перес, Ричи, Гейл

ТОТНЪМ: Лорис, Уокър-Питърс, Алдервайрелд, Вертонген, Дейвис, Дембеле, Дайър, Сисоко, Ериксен, Али, Кейн