Силен Занев, Амкар дочака гол и поднесе изненада (видео)

Тимът на Амкар отбеляза първия си гол през новия сезон. Това стана при гостуването на Краснодар, завършило с изненадващо равенство - 1:1. Домакините поведоха с попадение на шведския национал Виктор Клаесон в средата на първата част, а в 76-ата минута Михаил Гашченков донесе точката на Амкар.

Петър Занев изигра много силен мач за гостите и в няколко ситуации беше близо до гола. Въпреки положителния резултат, Амкар е последен в таблицата с едва 2 точки и голова разлика 1:7.

Дебют на вратата на Краснодар направи 18-годишният вратар Матвей Сафонов. Бишият халф на Левски Жоао Жоазиньо също беше титуляр, а почивка получиха Кристиан Рамирес, Сергей Петров и Вандерсон.

Петър Занев действаше заедно с Михаил Сиваков и Секу Конде в защитата на Амкар. Отборът от Перм се надяваше най-после да прекъсне серията си без гол в първенството, но статистиката сочеше, че "червено-черните" не се бяха разписвали в нито един от последните си 4 мача срещу Краснодар.
Още във 2-ата минута Артур Нигматулин трябваше да спасява изстрел от фаул на Жоазиньо, но това бе една от малкото интересни ситуации пред двете врати до почивката. В 20-ата минута Сергей Баланович от добра позиция шутира слабо и не затрудни Сафонов. Малко по-късно Клаесон се освободи от двама защитници на Амкар и с плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата откри резултата.

В самия край на полувремето Николай Зайцев пропусна да изравни, а наставникът на гостите Гаджи Гаджиев направи двойна смяна, пускайки в игра Михаил Гашченков и Михаил Костюков. Младокът Иван Игнатиев пък замени Павел Мамаев в състава на "биковете".
Домакините мислеха, че лесно ще задържат преднината си и не се стремяха на всяка цена към втори гол, въпреки призивите на публиката да атакуват. В 59-ата минута Сафонов изби мощен шут на Занев, а при добавката Александър Милкович прати топката на вратата. Малко по-късно отново Занев се включи и центрира, а Костюков стреля неточно.

Защитата на Краснодар изнемогваше, а неуморният Занев още веднъж накара Сафонов да избива негов силен изстрел. Справедливостта възтържествува в 76-ата минута, когато дебютантът Гашченков се възползва от подарък на домакините и от няколко метра изравни. "Биковете" се хвърлиха напред, а Игор Шалимов пусна и последния си коз в лицето на бразилското крило Вандерсон, но единствената голова ситуация бе пропиляна от Михайло Ристич в 85-ата минута.