Новак нанесе първа загуба на Локо М (видео)

Временният лидер в руската Премиер лига Локомотив (Москва) претърпя първа загуба през новия сезон. "Железничарите" изненадващо се препънаха на своя "РЖД-Арена" срещу новака Тосно и отстъпиха с 0:2. Точни за гостите бяха Евгений Чернов и Антон Заболотний през второто полувреме.

Локомотив загуби първи точки в миналия кръг, но всъщност си тръгна доволен от Казан, след като измъкна равенство срещу местния Рубин с гол в добавеното време. В предишните три домакинства на "червено-зелените" резултатът неизменно беше 1:0 в тяхна полза. Тосно пристигна в Москва с едва 3 точки в актива си, спечелени в двубоя с Арсенал (Тула).
Гостите можеха да открият резултата в 11-ата минута, но след удар с глава на Раде Дугалич топката се отклони от главата на Соломон Кверквелия и мина над гредата. Локо отговори с комбинация между братята Миранчук и изстрел на Антон, но Давид Юрченко спаси. В края на полувремето "железничарите" пропуснаха чудесна възможност чрез Дмитрий Тарасов. Той беше изгоден в удобна позиция, но Шахов блокира удара му.

В 51-ата минута силен шут на Евгений Чернов рикошира в Кверквелия и заблуди вратаря на домакините Гилерме - 0:1. Голът падна неочаквано и в следващите минути футболистите на Сьомин бяха принудени да атакуват с удвоени усилия. Антон Миранчук влезе в наказателното поле, но вместо да подаде на свободния Дмитрий Тарасов, реши сам да завърши атаката и сгреши.
Гостите се ориентираха да пазят бързия Мачей Рибус и пращаха по двама играчи срещу поляка. Без чист нападател, локомотици изпитваха трудности в наказателното поле на съперника, а появата на младока Артьом Галаджан беше ход на отчаянието, който не даде резултат.

Нещо повече: в последната минута на добавеното време Антон Заболотний се озова сам срещу Гилерме и макар че ударът му не бе особено прецизен, топката мина под плонжа на бразилеца и спря в мрежата. Победата изкачи Тосно на 12-о място в класирането, а в следващия кръг тимът приема друг новак - СКА-Хабаровск на Венцислав Христов.