Феноменален дебют на Венци Христов в Русия (видео)

Българският нападател Венцислав Христов започна по мечтан начин кариерата си в Русия. Бившият национал дебютира като резерва за СКА-Хабаровск срещу Рубин и вкара гол за драматичното равенство 1:1. Интересното е, че Христов престоя на терена само 6 минути преди да се разпише. Неговото попадение можеше да донесе втори пореден успех на новаците в Премиер лигата, но в добавеното време друга резерва - хърватинът Мийо Цакташ, спаси гостите от Казан с изравнителен гол с глава.

Първото полувреме беше скучно и не предложи почти никакви интересни минути пред двете врати. Чак в 29-ата минута гостите организираха добра атака, при която Рифат Жемалетдинов преодоля Александър Довбня и стреля от малък ъгъл, но притичалият Александър Пуцко успя да избие в корнер. Домакините от Хабаровск бяха предпазливи, а опитите им за дълги подавания към единствения нападател Мирослав Маркович не доведоха до проблеми за отбраната на Рубин.
След почивката футболистите заиграха малко по-бързо, но отново повече мислеха как да не допуснат гол, отколкото как да отбележат. В 622-ата минута Маркович влезе в наказателното поле на гостите и сякаш беше повален от Фьодор Кудряшов, но реферът Алексей Николаев бе на друго мнение и не отсъди дузпа.

Четвърт час преди края наставникът на СКА-Хабаровск Алексей Поддубский пусна в игра Венци Христов на мястото на Виталий Федотов. Вече с двама нападатели, домакините явно демонстрираха, че ще гонят победата, но продължиха да действат прекалено еднообразно в предни позиции. Въпреки това, в 82-ата минута груба грешка на вратаря на Рубин Сергей Рижиков помогна на Христов да открие головата си сметка в руското първенство. Опитният страж изпусна топката след центриране и тя попадна в краката на българина, който без да се бави я насочи в опразнената врата.
По трибуните настана истинска еуфория, но СКА не можа да удържи преднината си. Дълбоко в добавеното време Гьокдениз Карадениз центрира към Цакташ и хърватинът простреля Довбня с първия си гол за сезона.

Късметът определено беше на страната на тима на Курбан Бердиев, който в предишните кръгове два пъти допускаше късни попадения, но този път по подобен начин избегна поражението. Казанци са в средата на таблицата с 8 точки, а СКА-Хабаровск е на 12-а позиция с 4 пункта.