Миньор (Пк) би в Банско в мач с три червени картона

Миньор (Перник) тръгна с победа в новия сезон на Югозападната Трета лига. Перничани взеха трудна, но сладка победа над силния отбор на Банско в мач с много емоции. "Чуковете" се наложиха с 1:0 и зарадваха над 100-те свои привърженици, напълнили сектора за гости на стадион "Свети Петър". Те влязоха на стадиона срещу билет от 2 лева, след намесата на ръководството на отбора, а не както бе предварително обявено - 5 лева.

Гостите получиха психологическо предимство още в 6-ата минута. Кристиян Ковачев бе фаулиран от Боби Сандев в момента, когато излизаше сам срещу Юсев и той получи червен картон, а домакините останаха с човек по-малко. Ударът на Любомир Илиев от прекия свободен удар обаче попадна в левия стълб.
В 38-ата минута гостите вече ликуваха. Любо Христов изпълни коварен свободен удар и Ковачев наказа несигурната намеса на вратаря с добавка отблизо.

Малко по-късно Фикийн с лакет отвори аркада над дясното око на стража на Миньор Леонтиев.
През втората част Банско натисна, а "чуковете" останаха с 9 човека след два бързи червени картона на Денис Николов и Влади Гогов. Въпреки това възпитаниците на Данаил Бачков показаха характер и стигнаха до победата.

Това бе и първи мач на Банско в Югозападната трета лига от 8 години насам.