Без победител на ЦСКА-София - Лудогорец на старта в U19 (снимки)

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха 1:1 в дербито на първия кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата се игра на първи терен на базата на "червените" в Панчарево.

Първата част бе равностойна и премина без много чисти положения. Двата тима опитваха удари от дистанция, които обаче не затрудниха вратарите.

В момент, в който сякаш ЦСКА пое инициативата, гостите нанесоха своя удар. Тони Иванов откри резултата с изстрел от границата на наказателното поле. До почивката Георги Стоянов от Лудогорец също опита късмета си, но далечният му шут бе избит от Борис Груев.

ЦСКА започна много митивирано втората част и създаде няколко опасни атаки. Играта се накъса, а на терена и извън него прехвърчаха искри - в границите на нормалното за подобно дерби.

В игра за ЦСКА се появиха Жилиан Манолов и Радослав Илиев, които раздвижиха играта на "червените" в предни позиции. Удар на Манолов бе избит в корнер.

В 78-ата минута Илиев центрира отляво, а Манолов със силен шут нацели гредата. Топката се върна в наказателното поле и бе насочена към Иван Митрев, който с точен удар изравни.

Веднага след гола Лудогорец можеше да вкара второ попадение, но вратарят и защитата на домакините се справиха със ситуацията.

До края остана време за един далечен удар на Хюсеин Кельовлуев, избит в корнер от Груев.