Тонев с асистенция при първата победа за сезона

Нападателят на Бълария Александър Тонев започна сезона с пълни 90. минути и победа в Купата на Италия. Юношата на ЦСКА игра цял при успеха с 2:1 на Кротоне над Пиаценча от третия кръг на турнира. Бързият футболист, който и този сезон ще играе с №24, дори се отчете с хубава асистенция в 25-ата минута, когато проби отляво и качи топката на главата на Будимир, който отблизо откри головата сметка на южняците. Тонев отново, както и през подготовката, бе един от най-добрите играчи в състава на Никола.

В 63-ата минута Бини от гостите изравни. Домакините се хвърлиха в атака, което доведе до резултат, тъй като в 84-ата минута Трота донесе победата. Барберис центрира от фаул, Чекирини игра с глава,  а Трота от няколко метра прати "акулите" в следващия кръг.

Така тимът ще срещне победителя между Дженоа и Чезена.