Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Берое и Ботев не успяха да определят царя на Тракия (видео)

Отборите на Берое и Ботев на успяха да се победят в мача помежду си от петия кръг на Първа лига. Битката за Тракия логично завърши при резултат 1:1, след като двата тима си разделиха по едно полувреме. В началото домакините бяха по-активният тим, но след почивката гостите взеха инициативата. Дебют за старозагорци направи най-големият активен голмайстор в родния шампионат - Мартин Камбуров. Нападателят се появи в игра през втората част, но не успя да помогне за успеха на беройци.

Домакините започнаха по-активно срещата и логично откриха резултата в 16-ата минута на мача. При една многоходова атака Мартин Райнов намери Педро Еуженио, който със силен удар по земя вкара за 1:0. В следващите минути Берое продължи да е по-настъпателен, но до ново попадение не се стигна.

В началото на втората част обаче Ботев изравни. Груба грешка на Георги Динков подари топката на Тодор Неделев сам срещу вратаря и звездата на "канарчетата" се възползва за 1:1. Последваха нови по-добри минути за "канарчетата" и в 73-ата минута Неделев можеше да донесе пълния успех на пловдивчани, но гредата спря Ботев за обрата. В края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Цветомир Панов нападна вербално съдията Николай Йорданов и реферът му показа директен червен картон. Така или иначе до промяна в резултата не се стигна.

Така Берое продължава да бъде без загуба от началото на шампионата. Играчите на Александър Томаш имат четири равенства и една победа, което им отрежда четвърто място със седем точки. Ботев от своя страна е с четири на 12-а позиция. “Канарчетата” обаче са с мач по-малко.

БЕРОЕ - БОТЕВ 1:1