Забравеният Бендтнер с великолепен гол в норвежко дерби (видео)

Розенборг постигна изключително ценна победа в 19-я кръг на норвежкото футболно първенство. Лидерът в "Елитсериен" спечели като гост дербито срещу Молде, правейки пълен обрат от 0:1 до 2:1. Тимът от Трондхайм, който спечели титлата през последните два сезона, си осигури успеха през второто полувреме на срещата, а начало на обрата даде една противоречива личност в света на футбола - Никлас Бендтнер.

Бившият футболист на Арсенал се разписа в 73-ата минута чрез брилянтен удар с външен фалц, изпращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

За 29-годишния нападател, който в кариерата си игра също за Ювентус, Волфсбург и Нотингам, това бе 9-то попадение от началото на шампионата.

Обратът на стадион "Акер" бе завършен пет минути преди края на редовното време, когато полузащитникът Андерс Конрадсен бе точен след удар с глава от непосредствена близост до вратата. Единственият гол за Молде бе дело на Фредрик Брустад още в 5-ата минута на двубоя.

Розенборг постигна четвърта поредна победа над един от големите си съперници, след като не бе печелил срещу него в 9 последователни срещи между юли, 2012 година, и май, 2016-та. Отборът от Трондхайм си осигури още по-голямо спокойствие на върха в класирането с актив от 41 точки - 8 пред втория Сарпсборг и 10 пред третия Молде.