Джонатан Кафу дебютира за Бордо с победа

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу дебютира с победа за новия си отбор Бордо. В мач от втория кръг на Лига 1 жирондинците победиха с 2:0 като домакин Метц. Бразилецът, който през седмицата премина във Франция срещу сумата от 7 милиона евро, се появи в игра в средата на втората част на мястото на Франсоа Камано и се понрави на публиката с технични отигравания и желание за изява.

Попаденията бяха дело на Валентен Вада малко преди почивката и Юнус Санхаре в 64-ата. Така Бордо събра четири точки от първите си два мача и заема четвърта позиция в подреждането. Метц от своя страна записа втора поредна загуба и остава без актив.