Марек и Пирин (Разлог) започнаха с равенство шампионата на Югозапад

Отборът на Марек започна новата кампания в Югозападната Трета лига с равенство 1:1 у дома с Пирин (Разлог). Двубоят се игра пред около 300 зрители на стадион "Бончук". Гостите от Разлог поведоха при първата си по-опасна атака. В 14-ата минута Божидар Божилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и прониза вратаря Младенов за 1:0.

Най-сериозната опасност пред вратата на Абдиков бе в добавеното време на първото полувреме, когато Росен Йорданов стреля с глава след корнер, но топката срещна гредата. В 50-ата минута разложани пък бяха близо до второ попадение, но Божилов не намери вратата на дупничани от два метра след хубава атака отляво.

В последните минути домакините се хвърлиха отчаяно в атака и късметът им се усмихна в добавеното време. В четвъртата минута на продължението головият жокер Робертин Атанасов отблизо с глава мушна топката в мрежата на Абдиков за 1:1 и спази традицията да бележи като резерва.