Хеттрик на Обамеянг поведе Борусия (Д) напред за Купата на Германия (видео)

Борусия (Дортмунд) нямаше никакви проблеми в първия кръг от турнира за Купата на Германия. Носителят на трофея надигра с категоричното 4:0 аматьорския Рейласинген-Арлен като гост. Марка Бартра откри резултата в 12-ата минута, а след това Пиер-Емерик Обамеянг  се отчете с хеттрик след точни изстрели в 41-ата, 56-ата и 80-ата минута. Така жълто-черните продължават без никакви проблеми в следващата фаза.

Голеадата започна още в 12-ата минута, когато Ян-Никлас Бесте бе изведен в наказателното поле и пусна остро за Бартра, който отблизо засече топката във вратата за 0:1.

След това в 41-ата минута гостите организираха хубава контраатака, Обамеянг с пета изведе Максимилиан Филип, който бе съборен в наказателното поле за дузпа. Габонецът пое отговорността да изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:2.

В 55-ата минута отново Обамеянг направи резултата класически. Той получи пас на скорост от Махмуд Дауд, надбяга прекия си пазач и технично копна топката над вратаря.

В 80-ата минута нападателят оформи и своя хеттрик. Той надхитри двама защитници в наказателното поле, изчака топката да стигне до него и отблизо я насочи във вратата за крайното 0:4.