Лудогорец мачка за самочувствие преди плейофа за Лига Европа (видео)

Лудогорец победи с лекота Верея в мач от 5-ия кръг от Първа лига. Българският шампион се наложи с 3:1 и по този начин натрупа допълнително самочувствие преди първия мач от плейофа за Лига Европа срещу Судува.

Първото попадение отбеляза Клаудио Кешеру в 25-ата минута. Пет минути по-късно румънецът се разписа за втори път. В 42-ата минута Георги Андонов намали на 2:1, а в 58-ата Анисе покачи на 3:1.

Официален дебют със зелената фланелка направи новото попълнение на Лудогорец - полският национал Яцек Горалски.

"Орлите" напълно надиграха своя опонент и записаха заслужена победа. Черешката на тортата бе атаката и завършващия удар на Анесе. Попадение, което рядко се среща по родните терени.

Верея бе доста бъззъб в атака и с нищо не застраши именития си съперник.

Във втората минута гостите пропуснаха да отбележат. Ренан тръгна да лъже и след като видя, че става опасно, изрита топката на посока. Кълбото попадна право в Бенгюзов, който от удобна позиция стреля над напречната греда.

В 13-ата минута Сисиньо намери Вирджил Мисиджан, но крилото от чиста позиция не успя да реализира.

Минута по-късно удар на Вандаресон профуча на сантиметри от страничния стълб.

В 16-ата минута Абел Анисе направи двойно подаване с Клаудио Кешеру и излезе сам срещу вратаря, но пропусна да изведе своя тим напред в резултата.

В 25-ата минута българският шампион поведе след красива атака. Светослав Дяков изведе Сисиньо по дясното крило, който пое и без да се бави сложи топката на главата на Кешеру. За нападателя не бе проблем да се разпише отблизо с глава за 1:0. Голът даде допълнителни крила на българския шампион, който продължи с острите си набези.

В 30-ата минута голмайсторът на разградчани се разписа за втори път. Румънецът се възползва от центриране и меле в наказателното поле и добута кълбото в мрежата. Гостите имаха претенции за нарушение, но на повторенията не се видя Кешеру да е нарушил правилата.

В 36-ата минута Лудогорец изгради най-красивата си атака до този момент в мача. Анисе и Мисиджан разиграха с няколко бързи паса. Холандецът намери Натанаел, който с дълъг пас обърна фронта на атаката към Вандерсон. Бразилецът шутира мощно, но Георги Аргилашки бе заел добра позиция и изби в корнер.

Малко преди края на първата част Анисе премина на спринт половината терен и получи в наказателното поле. Сърцатият халф пое и отправи удар от удобна позиция, който за късмет на Верея, не намери целта.

В 42-ата минута Георги Андонов отблизо намали на 2:1, след груба индивидуална грешка на Натанаел.

През второто полувреме головите положения не бяха много, но въпреки това "зелените" успяха да отбележат трети гол, който окончателно сложи точка на спора.

В 58-ата минута Анисе покачи на 3:1, след атака като по учебник. Светослав Дяков напредна и включи в нападението Кешеру, който майсторски изведе Анисе. Сърцатият полузащитник не остави шанс на стража Аргилашки с топовен изстрел от воле.

В 69-ата минута Кешеру бе на крачка да запише хеттрик, но Аргилашки в последния момент се намеси и изби в ъглов удар.

В минутите до края двубоя се доиграваше и не се случи нищо интересно.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 3:1