Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Динамо (З) повали шампиона в Риека (видео)

Петият кръг от хърватското първенство изправи един срещу друг шампиона Риека и столичния гранд Динамо (Загреб). “Модрите” заслужено спечелиха с 2:0 с две попадения на Жуниор Фернандес. Риека беше без няколко основни футболисти и това сериозно затрудни старши треньора Матияш Кек. Гостите от Загреб също не можеха да разчитат на две от звездите си - Ел Араби Судани и Анте Чорич, но техните заместници се справиха отлично и зарадваха своите фенове, които подкрепиха тима на “Руйевица”.

Още в 11-ата минута след кратко разбъркване в наказателното поле топката се озова във Фернандес и чилиецът откри за Динамо. До почивката Риека имаше териториално превъзходство, но почти не застрашаваше вратата на своя съперник. Така се стигна до 40-ата минута, когато гостите получиха дузпа и Жуниор Фернандес я реализира за 2:0 в полза на Динамо.

През второто полувреме чехът Ян Лецякс получи червен картон и остави “модрите” с човек по-малко, но те спокойно удържаха преднината си и нанесоха втора поредна загуба на Риека в първенството и първа на “Руйевица” от 43 мача. По този начин Динамо събра 13 точки и оглави класирането, а Риека остана на 3-о място с 9 точки, но може да отстъпи с една позиция назад още тази вечер, ако Хайдук (Сплит) победи Славен Белупо.

РИЕКА - ДИНАМО (З) 0:2
0:1 Ж. Фернандес (11)
0:2 Ж. Фернандес (40)

Снимка: vecernji.hr