Новакът Троа победи Ница като гост

Новакът Троа изненада Ница с успех с 2:1 като гост в среща от втория кръг на френското първенство. Домакините, бронзови медалисти от миналия сезон, останаха без спечелена точка, докато с победата съперникът се изкачи на върха на класирането с 4 пункта. Люсиен Фавр не можеше да разчита на контузения голмайстор Марио Балотели и Ница определено имаше проблеми в атака, а и мислите на играчите като че ли бяха насочени повече към предстоящото гостуване на Наполи идната сряда в плейофите за класиране в групите на Шампионската лига.

Домакините владееха повече топката, но трудно достигаха до чисти ситуации. Гостите поведоха в резултата в 53-ата минута при първата си възможност след почивката. С дълъг пас Бенжамен Ниве изведе Адама Ниан и малийският нападател от дъгата пред наказателното поле прехвърли излезлия неразчетено напред вратар на домакините Йоан Кардинал. Десет минути по-късно Аласан Плеа изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Освалдо Вискарондо срещу Пиер Льо Мелу в наказателното поле.

Пет минути преди края Ниан асистира за победния гол на Троа, след като свали една центрирана от ляво топка към Сайф-Един Хауи и той с хубав удар от границата на пеналта преодоля за втори път Кардинал.