Фиорентина бие с 3:0, Петко Христов на пейката

Юношеският национал на България Петко Христов бе в групата за мача на Фиорентина в контролата с Пистоезе. За първи път бранителят бе част от формацията на Стефано Пиоли, след като първите 10 дни от престоя си във Флоренция, тренираше с Примаверета.

Младият защитник не взе участие в мача, а виолетовите" спечелиха с 3:0. Новото попълнение Валентен Ейсерик започна титуляр, като вкара първия си гол за клуба. Той бе точен от дузпа преди почивката. През втората част Кума ел Бабакар също бе точен от бялата точка, а накрая дошлият от Айнтрахт (Франкфурт) Анте Ребич отбеляза третото попадение. Двубоят се игра пред около 3000 тифози в Пистоя.

Най-новото покупка на Фиорентина Бенаси също влезе резерва, както и Никола Калинич, който се очаква да подпише с Милан.

Ден преди срещат Христов игра 90 минута за Примаверата при поражението с 1:2 от СПАЛ.