Вратарски подарък донесе трета поредна победа на ЦСКА-София (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА-София постигна трета поредна победа в Първа лига. В двубой от петия кръг на шампионата “червените” надиграха с 1:0 като гост Септември. Попадението бе дело на Рубен Пинто в последната минута на първата част, но основна заслуга за попадението, в негативен за неговия отбор смисъл, има резервният вратар на домакините Янко Георгиев, който подари топката на португалеца, за да я прати на празна врата.

Като цяло двубоят не бе с много положения пред двете врати. Все пак гостите удариха две греди, с които можеха да си осигурят по-изразителна победа. Гостите от своя страна твърде плахо поглеждаха към вратата на Черниаускас, който нямаше особено много работа. В средата на втората част Септември остана и с човек по-малко, тъй като Ишмаел Байду бе изгонен.

Септември София - ЦСКА-София

Първата чиста ситуация за гол бе в полза на гостите. В 17-ата минута хубав далечен удар на Кристиян Малинов бе изваден със сетни сили от Валентин Галев. Стражът имаше малшанс при спасяването да се контузи и да бъде заменен принудително.

Последваха скучни минути преди дойде бурята в края на първата част. Първо "червените" удариха две последователни греди, след като Фернандо Каранга и Александър Дюлгеров нацелиха стълба. При последвалия аут обаче дойде голяма грешка на резервния вратар Янко Георгиев. Стражът беше пресиран от Фернандо Каранга и го принуди да подаде топката на Рубен Пинто, който без проблеми в прати на опразнената врата.

След почивката "червените" търгнаха по-масирано напред, но положения липсваха в началото. Все пак в 63-ата минута ЦСКА-София удари още една греда. При едно центриране на Антон Недялков Станислав Манолев стреля от малкото наказателно поле, но ударът му отиде в напречния стълб. Само минута по-късно Септември остана с човек по-малко, след като Байду получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата. До края на мача темпото силно спадна и ЦСКА-София се задоволи с това да владее спокойно топката, докато Септември нямаше идея как да стигне до изравняване и се примири със загубата.

По този начин ЦСКА-София вече събра десет точки в актива си и вече е само на точка от лидера Черно море. Шампионът Лудогорец обаче е със седем и два мача по-малко, с които може да излезе начело. Септември от своя страна е на 12-о място с три точки.