Литекс поведе Втора лига след мач с 4 червени картона (видео)

Отборът на Литекс поведе класирането във Втора лига. Тимът на Живко Желев победи с 2:1 Созопол на градския стадион в Ловеч в двубой от 4-ия кръг на първенството. Младият нападател Томислав Йорданов бе точен с глава в 24-ата минута, а капитанът Ивайло Раденцов удвои от фаул в 45-ата минута. Джейхан Зайденов върна едно попадение в 46-ата минута. Двубоят завърши с четирима играчи по-малко на терена. Трима от тях бяха от гостите, след като резервите Иван Янчев (82) и Мирослав Радев (89), както и Михаил Георгиев (90) бяха изгонени. Резервата на "оранжевите" Тихомир Кънев (90) също бе изгонен от Ангел Ангелов, след като удари с глава Михаил Георгиев.

Гостите започнаха по-добре срещата, като опитаха няколко удара към вратата пазена от Диян Вълков. Въпреки това попадение падна в тяхна врата. Това се случи в 24-ата минута, когато отличен пробив на Ангел Лясков завърши с красив гол на Томислав Йорданов. Левият бранител проби през трима съперникови играчи, след което центрира хубаво, а Йорданов с глава не остави шансове на Мартин Теменлиев. Това бе първото му попадение за сезона. Както е известно, юношата на "оранжевите" е преотстъпен в Ловеч от ЦСКА-София.

Секунди преди края на първото полувреме Живко Желев и момчетата му изригнаха при втори гол. Този път Раденцов центрира от фаул, Станимир Баев не успя да избие коженото кълбо, което заблуди Теменлиев. Вратарят плонжира и опита да избие топката, но тя спря в мрежата му за втори път в мача. Голът бе първи за Раденцов от сезон 2015/2016 година.

Така на почивката Литекс водеше с два гола, но без да е надиграл категорично своя съперник.

Втората част започна отлично за гостите, които намалиха моментално. Джейхан Зайденов се оказа в добра позиция, като с плътен диагонален удар се разписа за 1:2.

Чисти положения липсваха, въпреки че Созопол търсеше равенството. В 82-ата минута започна поредицата от червени картони на терена. Резервата Иван Янчев бе изгонен за втори жълт картон, само 27 минути след влизането си. Минута преди края другата резерва Мирослав Радев също бе изгонен от гостите, а минута по-късно нападателят Кънев, който влезе в игра преди секунди, бе изгонен заслужено за удар с глава срещу Георгиев. Последният имаше жълт картон, след което поиска обяснение от съдията Ангелов, но вместо това получи втори жълт картон и също напусна терена.

Последните минути Созопол въпреки всичко търсеше равенството, но 8 срещу 10 не падна нов гол.

Така Литекс прекъсна серията от две поредни равенства, като с актив от 8 точки е лидер в първенството. Локомотив (София), Ботев (Враца) и Ботев (Гълъбово) имат по шест точки, но и мач по-малко. Созопол остана с четири точки, след като записа второ поражение през този сезон.

Другият кръг тимът от Ловеч гостува в Гълъбово, докато Созопол приема Локомотив (Горна Оряховица).

ЛИТЕКС - СОЗОПОЛ 2:1
1:0 Йорданов (24)
2:0 Раденцов (45)
2:1 Зайденов (46)