Петко Христов с 90 минути за Примаверата на Фиорентина

Юношеският национал на България до 19 години Петко Христов игра пълни 90 минути за Примаверата на Фиорентина. Централният защитник обаче не успя да помогне на своя тим да се класира на полуфиналите на "Torneo di Vignola". Талантите на "виолетовите" отстъпиха с 1:2 на СПАЛ, въпреки че водеха през първите 45 минути.

Лонго бе точен от дузпа в 15-ата минута, но тимът от Ферара изравни в първите секунди на второто полувреме. Този път Артиоли бе точен от бялата точка за 1:1, а победното попадение за СПАЛ падна в 51-ата минута, когато Марацино се разписа. Христов и компания се хвърлиха в атака да търсят изравнително попадение, но нямаха късмет да се разпишат. Победителят от Удинезе и Сасуоло ще бъде съперник на СПАЛ за финала в турнира.