Сливнишки герой удари Левски на "Герена" в дебюта на Делио Роси (видео+галерия)

Тежък старт за Делио Роси начело на Левски. Италианският треньор дебютира с изненадващо поражение 1:3 от третодивизионния Сливнишки герой на стадион "Георги Аспарухов". Контролата бе в три полувременна от по 30 минути, като специалистът пусна в игра общо 27 играчи, но само през първата част може да бъде доволен на моменти от видяното.

Тогава той пусна своите титуляри за мача с Дунав, като "сините" превъзхождаха състава от Югозападната Трета лига, а с гол на Габриел Обертан водеха на почивката с 1:0.

През вторите 30 минути играчите на Венцислав Рангелов и Петър Малинов направиха пълен обрат. Първо Красимир Георгиев изравни, а след това Йордан Попов също вкара във вратата на Александър Любенов. Интересното е, че между двете попадения Михаил Кисьов нацели горната греда.

През третата част Цветомир Вачев се възползва от пореден подарък в защитата на "сините", като също се разписа във вратата на домакините.

Левски - Сливнишки герой Двубоят бе наблюдаван лично от собственика Спас Русев, който си тръгна малко преди края, а същота така от бразилската легенда на Рома Алдаир. Световният шампион от 1994 година е мениджър на Жеан Патрик, който кара проби при столичани. Той игра прев втората третина, като сбърка за изравнителното попадение, а след това пропусна две положения.

Левски - Сливнишки герой В неофициалния си дебют начело на Левски Делио Роси пусна на вратата Божидар Митрев, а пред него в отбрана Милош Цветкович, Георги Ангелов, Давид Яблонски и Мики Орачев. В халфовата линия бяха Роман Прохазка, Жорди Гомес и Васил Панайотов, а в атака беше Серджиу Буш, подпомаган от Антонио Вутов и Габриел Обертан. Бразилецът Жеан Патрик, който кара проби остана резерва, но се появи през втората третина.

Левски - Сливнишки герой "Сините" започнаха по-активно, а Обертан бе точен в 15-ата минута с първото си попадение за клуба. Цветкович бе доста активен, като получи поздравления от Роси, който не спираше да се движи и да дава напътствия на своите играчи в периметър от 45 метра. На почивката пък показа на футболистите как иска да се движат отделните линии, след което направи пет помени и това даде резултат.

Левски - Сливнишки герой В 36-ата минута Красимир Георгиев се възползва от грешка на каращия проби Патрик, надбяга без проблем Ангелов и прати топката в мрежата за 1:1. Жуниор Мапуку и Жеан Патрик пропуснаха, докато гол на Ангелов бе отменен поради засада.

Гостите продължиха да контраатакуват опасно, като в 55-ата минута стигнаха до пълен обрат. Този път Йордан Попов остана непокрит, след което стреля силно от 16 метра, топката се удари в дясната греда и спря в мрежата. Преди това сантиметри не стигнаха на Патрик да засече центриране на Цветкович.

Левски - Сливнишки герой През третата част влязоха още нови футболисти, много от тях много млади, а също така Бабатунде Адениджи и Франсис Нар. Грешка на младият Иван Калайджийски изведе Цветомир Вачев срещу Ники Кръстев, а играчът на Сливнишки герой не сбърка в 66-ата минута. В следващите минути гол на Янев бе отменен поради нарушение на негов съотборник в атака, а малко преди края юношеският национал нацели и гредата на гостите.

Левски - Сливнишки герой През втората и третата част Роси гледаше срещата със своя помощник Феделе Лимоне, като със сигурност е останал разочарован от множеството елементарни грешки в защита, както и в останалите фази на играта. Италианецът обяви, че го чака много работа, а тя наистина е страшно много, за да може Левски отново да прилича на стойностен отбор. Треньорът бе заявил преди мача на играчите си, че това е тренировка за него, като важно е да се печелят точки в неделя срещу Дунав.