НЙ Метс потърпевш в историческа серия на ЛА Доджърс (видео)

Лос Анджелис Доджърс продължава да гази рекорди в МЛБ. От грешната страна в шоуто на "мошениците" този път се оказа Ню Йорк Метс, който снощи загуби с 0:8 домакинството си на ст. "Сити Фийлд" и допусна девета поредна загуба срещу тима от Ел Ей този сезон. Това бе и последната среща между двата отбора от Националната лига за 2017 г., което означава, че за първи път от създаването на Метс през 1962 г. Доджърс печели всички мачове срещу този клуб в една година.

За Лос Анджелис (79-32) успехът бе четвърти пореден в редовния сезон, включително три срещу "гражданите" в Куинс, както и 13-и в последните 14 мача. В периода след 4 юли воденият от Дейв Робъртс състав има баланс 24-3, а в последните 50 мача има общо 7 загуби. Така отбор №1 в Мейджър лийг тази година стана едва четвъртият в историята, спечелил 43 или повече победи в такъв отрязък от срещи и първият от повече от век. Предишните са Сейнт Луис Маруунс през 1884 г., Чикаго Къбс през 1906 г. и Ню Йорк Джайънтс през 1912 г.

Корейският стартер Рю Хюн-Джин (W 4-6) и двама риливъри – Тони Синграни и Кенли Янсен, изработиха "уан хитър" за Доджърс нощес. Единствените рънери на домакините бяха Травис д'Арно, стигнал с единичен хит в 3-тия ининг, и пинч-хитърът Брендън Нимо, влязъл с база за боли в 9-ия.

Започналият за Метс питчер Стивън Мац (L 2-5) бе натоварен с 5 точки от 6 хита за 5 ининга и 1/3. Още в 1-вия гостите дръпнаха с 3:0 след единичен хит с 2 RBI на Логан Форсайт и двоен хит на Остин Барнс, а в 3-тия Джъстин Търнър увеличи на 5:0 с двоен хоумрън. В края на мача топката с човек на база изкара и новобранецът Коуди Белинджър, който в 8-ия направи 7:0 със своя хоумрън №32 в дебютния си сезон. Крайния резултат оформи Крис Тейлър с троен хит в 9-ия.

Ню Йорк Метс - Лос Анджелис Доджърс 0:8