Пипо Индзаги и Парма отпаднаха от Купата на Италия

Новаците в Серия "Б" Венеция и Парма отпаднаха още във втория кръг на турнира за Купата на Италия. Тимът на Филипо Индзаги допусна изненадваща загуба с 1:2 на своя стадион от Порденоне, който миналата година бе конкурент на тима, но в Лега Про - група Б, третото ниво на италианския футбол.

"Дуковете" също отстъпиха с 1:2 на Бари, но при гостуването си на "Сан Никола". Емануеле Калайо бе дал аванс на Парма в 3-ата минута от дузпа, но две попадения на Галано в 36-ата и 90-ата минута, донесоха победа на южняците.

Палермо с Ивайло Чочев продължава напред след 5:0 над Виртус Франкавила. Отборът на Радослав Цонев Лече също се класира за третия кръг, след като надделя с 2:1 при гостуването си на Про Верчели.

Перуджа, Чезена, Трапани, Авелино, Бреша, Карпи, Кремонезе, Пескара, Фрозиноне, Салернитана, Фоджа, Читадела, Пиаченца, Ренате, Асколи и Специя също се класираха напред.