Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Съдия даде дузпа с 2-минутно закъснение след гол на другия отбор (видео)

Странна ситуация се разигра по време на двубоя за Суперкупата на Холандия между Фейенорд и Витес, спечелен от шампионите след изпълнение на дузпи при равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

В 54-ата минута халфът на Витес Карим ел Ахмади бе повален в наказателното поле от Тим Матавз, но съдията Дани Макели не отсъди дузпа. 20 секунди по-късно Фейенорд, които водеха по това време с 1:0, отбелязаха второ попадение чрез Николай Йоргенсен. Точно тогава обаче Макели спря играта и се възползва от помощта на видео-реферите, които явно изгледаха ситуацията в кабината и са му сигнализирали, че има дузпа. Само че тя бе отсъдена с 2-минутно закъснение и съответно фактът, че играта бе спряна веднага след втори гол за Фейенорд, предизвика огромни противоречия в Холандия.