Над 2000 зрители видяха победата на Арда

Отборът на Арда победи Димитровград  с 2:0 в последната си контролна среща през лятната подготовка. И в двете полувремена падна по един гол, дело на тарана Ахмед Осман. Срещата се изигра в обновения стадион „Дружба“ и бе наблюдавана от над 2 000 зрители.

Двубоят премина равностойно, като и двата отбора имаха своите възможности да реализират, но по-сериозните опасности бяха пред вратата на гостите. В 20-ата минута Ахмед Осман получи добър извеждащ пас, пое топката добре и с точен удар остави безпомощен вратаря на Димитровград и откри за Арда - 1:0.

През втората част възпитаниците на Елин Топузаков отново бяха по-агресивният отбор. В 60-ата минута удар на Ахмед Осман с глава срещна напречната греда, а по-късно Владислав Мисяк изпусна чисто положение сам срещу вратаря. Все пак десет минути преди последния сигнал на рефера Стойчо Стоев, Ахмед Осман излезе сам срещу вратаря на гостите и оформи крайния резултат 2:0.

След края на двубоя наставникът на Арда Елин Топузаков заяви, че е доволен от играта на възпитаниците си. „Стана хубав мач, въпреки слънчевото време. Момчетата се раздадоха. Дадох шанс на всички играчи. Имаше малко скованост пред тях, тъй като за първи път играха пред местна публика. За мен радосното е, че стоим изключително добре в защита и не допускаме гол“, заяви Топузаков.