Поморие взе морското дерби със Созопол

Отборът на Поморие спечели регионалното дерби със Созопол. На стадион „Арена Созопол“ гостите се наложиха с 2:1. През първата част голови положения почти липсваха. Мирослав Радев се разписа в 30-ата минута, но попадението бе отменено. Първият гол падна в 48-ата минута, когато Живко Петков засече с глава центриране от корнер.

След 180 секунди Михаел Орачев се озова на добра позиция и с лекота направи 2:0. Крайният резултат в срещата оформи Станимир Баев от дузпа с 59-ата минута. До края на мача “небесносините” натиснаха, търсейки изравнително попадение, но Лефтеров и Митев не успяха да се разпишат.