Лудогорец се измъкна след голов трилър и нова порция груби съдийски грешки (видео+галерия)

Лудогорец срещна сериозни трудности, най-вече заради слабата си игра в защита, но все пак успя да спечели с 4:2 гостуването на новака Витоша (Бистрица) в мач от четвъртия кръг на Първа лига. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Григор Долапчиев през първата част, но гостите изравниха с голове на Върджил Мисиджан и Козмин Моци за 2:2 до почивката. След нея Густаво Кампаняро и Жуниор Кишада реализираха още два пъти за втората победа на българския шампион през този сезон.

И тази среща, подобно на мача между Верея и Левски, не мина без груби съдийски грешки. Първо, при 2:2 в началото на втората част, реферите отмениха гол на Кампаняро заради несъществуваща засада на Сисиньо, а при 2:3 в края на двубоя съдиите предотвратиха ново попадение във вратата на бистричани, отсъждайки засада, покрита от защитник с 2 метра.

Витоша Бистрица - Лудогорец

Иначе и днес наставникът на орлите Георги Дерменджиев заложи почти изцяло на резервен състав, както в предишните шампионатни двубои срещу ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив). Това не промени поведението на орлите, които отново демонстрираха отчайващо слаба игра в защита, където бяха Сисиньо, Терзиев, Моци и Натанаел.

Домакините шокираха шампиона още в 4-ата минута, когато Отофе Пол изведе Румен Гьонов по дясното крило. Десният бек намери по отличен начин Григор Долапчиев, който разстреля Ренан от 7-8 метра за 1:0.

Лудогорец реагира бързо и след сериозен натиск изравни резултата в 12-ата минута. Тогава Сисиньо изведе Лукас Саша, който с великолепно центриране отдясно намери Мисиджан и холандецът вкара в празната врата за 1:1.

В 16-ата минута пред Кампаняро се откри добра възможност да отбележи, но изстрелът му с глада излезе в аут. Осем минути по-късно и Кишада отправи шут, но с десния крак и извън наказателното поле, който Василев улови без проблем.

След половин час игра бранител на домакините покри Кишада и Жоао Паоло, които за момент се озоваха очи в очи с Василев, но се засуетиха и защитниците на Витоша им отнеха топката.

В 36-ата минута Моци и Терзиев за пореден път проспаха пас зад гърба, Долапчиев настигна топката и след хубав диагонален шут разстреля за втори път Лудогорец.

Радостта на домакините трая само 120 секунди, защото буквално след изпълнението на центъра орлите организираха атака, Василев излезе неразчетено и фаулира Мисиджан в наказателното поле, което принуди рефера да отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който вкара в долния ляв ъгъл за 2:2.

След 60 секунди гостите имаха възможност да осъществят пълен обрат. Кишада финтира Върбанов и стреля опасно, Василев изби, а при добавката Мисиджан не уцели празната врата.

До края на полувремето повече попадения не бяха отбелязани и то приключи при 2:2.

Четири минути след почивката Кампаняро вкара след подаване на Сисиньо, но попадението бе отменено заради засада на бразилеца, каквато обаче нямаше. В 52-ата минута поредно добро включване на Сисиньо завърши с пас към Кампаняро, който опита да вкара, но шутът му бе блокиран от бранител на Витоша.

Само 180 секунди по-късно Мисиджан изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да спре топката, което предотврати големи неприятности за домакините. В 57-ата минута и пред Кишада се откри отличен шанс за гол, но нападателят стреля изключително неточно от 15-16 метра.

Витоша отговори с опасно положение, когато отбраната на орлите пак се представи неадекватно и позволи на Долапчиев да стреля от 17 метра, но шутът на тарана профуча покрай лявата греда.

В 73-ата минута индивидуалната класа на Мисиджан доведе до трети гол в полза на орлите. Холандецът надбяга двама противникови бранители и намери перфектно безличния до този момент Кампаняро, който се хвърли и със страничен удар вкара за 3:2 в полза на шампионите.

В 81-ата минута Лудогорец отново беше ощетен от съдиите, когато Мисиджан и Жоао Паоло излязоха сами срещу вратаря и почти сигурно щяха да отбележат четвърти гол, но страничният рефер, който малко по-рано отмени редовно попадение на орлите, спря атаката с несъществуваща засада, покрита поне с два метра от защитник на домакините.

Четири минути по-късно Лудогорец все пак вкара за четвърти път. Христозов допусна груба грешка, позволявайки на Кишада да му отнеме топката. Бразилецът остана очи в очи с Василев и без проблем отбеляза за крайното 2:4.

ВИТОША - ЛУДОГОРЕЦ 2:4