Григор Димитров приключи участието си във Вашингтон (видео)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира във Вашингтон, след като отстъпи след 63 минути игра с 4:6, 2:6 пред Даниил Медведев в двубой от третия кръг. Българинът почива в първия кръг, а във втория се справи, макар и трудно,  в три сета над британеца Кайл Едмънд със 7:5, 4:6, 6:3.

Това беше едва втори мач между Григор и Медведев, като балансът помежду им вече е 1-1 победи. По-рано през сезона Димитров победи руснака на турнира Куинс. Двубоят закъсня с повече от час заради лошото време във Вашингтон и вместо в 3 българско време, започна малко преди 5.

Първият сет започна с бърза размяна на геймове, като до 2:2 всеки от тенисистите печелеше подаванията си. В петия Григор допусна пробив, но бързо го върна. В седмия Медведев успя да изненада българина и поведе с 4:3, след което затвърди пробива, а при 5:4 сервираше за сета и за втори път в мача не даде и точка на Григор.

Вторият сет започна с първа възможност за Григор да пробие в четвъртия гейм, но я пропусна. В следващия гейм Димитров беше пробит, след което мачът се доигра и така Медведев се класира на 1/4-финалите.

Аут от турнира е и близката на Григор канадска тенисистка Южени Бушар, която отстъпи във втори кръг пред Андреа Петкович с 2:6, 6:4, 0:6.

Публикация, споделена от Grigor Dimitrov Videos (@grigorvideos) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST