Берое съсече Славия в тежкия зной, елитно присъствие на трибуните (видео+галерия)

Берое разсипа Славия насред София с 4:1. Футболистите на Александър Томаш поведоха с гол на Карлос Охене, но Ивайло Димитров изравни за "белите". Автогол на Стефан Велков и два точни шута на Педро Еуженио в края решиха спора в полза на гостуващия състав. Това бе първа победа през сезона за старозагорци, които излязоха временно втори в класирането. Отборът на Златомир Загорчич пък допусна втора домакинска загуба след лятната ваканция. На трибуните заедно бяха Димитър Бербатов и Стилиян Петров, а също така Емил Костадинов и селекционерът на юношеския национален тим Ангел Стойков.

Първото полувреме предложи приятен футбол, като трябва да имаме предвид, че първият съдийски сигнал на Георги Кабаков дойде при 37 градуса по Целзий. Началото на мача предложи серия от положения пред вратата на домакините. В осмата минута Серджиу Негрут опита мерника си, но не сполучи. След 120 секунди гредата запази равенството. Педро Еуженио шутира към Марио Кирев, който успя да се намеси, а миг по-късно топката се спря в горната греда. В 12-ата минута Абуд Омар можеше да открие за Славия, но се засуети. "Подарък" му направи стража Душан Перниш, който тръгна да се прави на Рене Игита, но не бе наказан.
Славия - Берое 1:4
По-добрата игра на Берое даде резултат в 22-ата минута. Карлос Охене не остави никакъв шанс на Кирев и с пронизващ изстрел опъна мрежата - 1:0. Футболистът от Гана завърши многоходова атака на заралии, а попадението му ще се нареди сред бисерите на кръга. Десетина минути след това Мартин Райнов можеше да направи 2:0, но вратарят на столичани спаси удар отблизо.

След почивката славистите се посъбудиха, за което им помогна и все по-растящата сянка. В 58-ата минута Георги Йомов проби по дясното крило и намери Ивайло Димитров във вратарското поле. Косъма не сбърка и прати топката зад Перниш - 1:1 и гол №20 за нападателя с белия екип. В 69-ата минута "зелените" отново дръпнаха в резултата. Тяхна акция бе завършена от... бранителя на домакините Стефан Велков, който матира своя вратар. Младият талант на "белите" опита да изчисти топката пред крака на Антон Карачанаков, но я плъзна в своята мрежа - 2:1 за Берое.
В 83-ата минута нещата за столичани станаха безнадежни. Педро Еуженио показа точност като опитен снукър играч, търкулвайки топката по земя в далечния ъгъл за 3:1. Това бе фактическият край на срещата, въпреки че след това момчетата на Заги пратиха 2-3 бомби по посока рамката на Душан Перниш. В последната секунда обаче Еуженио прониза отново Кирев за 4:1.