Приказката за Ботев (Пловдив) приключи (видео)

Приказката на Ботев (Пловдив) в Лига Европа приключи. Днес играчите на Николай Киров отстъпиха с 2:0 от Маритимо в срещата-реванш от третия кръг на втория по сила европейски клубен турнир. Първото попадение в срещата заби Родриго Пиньо от дузпа в 35-ата минута, а крайният резултат оформи Рикардо Валенте четири минути след подновяването на сблъсъка.

“Канарчетата” могат да съжаляват, че не успяха да се преборят с португалците. Ботев (Пловдив) показа добър футбол и в двата мача, но опитът на Маритимо се оказа ключов за крайния успех в битката. Утре футболистите на Даниел Лопес Рамош ще видят съперника си за плейофния кръг на Лига Европа.

Още в 4-ата минута Омар Косоко, който изигра последния си мач с "жълто-черния" екип пробва удар от дистанция, но топката излезе в аут. Три минути по-късно домакините пробваха центриране, но Иван Чворович се намеси и улови. В 14-ата минута Ердем Шен подаде остра топка в наказателното поле на "жълто-черните", но Рикардо Валенте не успя да засече кълбото.

В 25-ата минута гостите от Пловдив направиха изключително добра атака. Омар Косоко намери Цветомир Панов, който се включи в атаката на тима, след което направи финт и стреля по земя към вратата, но Шарлис показа класа. Стражът се справи с най-доброто положение за Ботев от началото на сблъсъка.

В 34-ата минута главният рефер Сърджан Йованович отсъди спорна дузпа. Мартинш центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Пламен Димов изблъска с ръце в гърба Родриго Пиньо, който падна и съдията свири дузпа за домакините. Зад топката застана Пиньо, който без да се замисли прати кълбото в мрежата на "канарчетата".

В края на първата част пред Ердем Шен се откри добра възможност, но халфът стреля твърде неточно. Секунди по-късно отново Шен бе близо до втори гол във вратата на Чворович, но този път стражът на Ботев изби топката в корнер. В последните секунди на първото полувреме "канарчетата" бяха изключително близо до гола. Виктор Генев засече с глава центриране от корнер, но кълбото мина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути.

Второто полувреме започна по изключително лош начин за футболистите на Николай Киров. Ебер Беса отне топката от краката на Цветомир Панов, след което намери отлично Рикардо Валенте, който остана сам срещу Чворович и изпрати топката във вратата му.

В рамките на 60 секунди Ботев пробва на два пъти да изненада стража на домакините. Йордан Минев първи се опита, но шутът му излезе в аут, а след това и резервата Бризола, който отправи добър шут от дистанция, но Шарлис отново спаси.

В 65-ата минута Ердем Шен бе много близо до първия си гол в срещата, но Иван Чворович се намеси майсторски, избивайки топката в ъглов удар. Отговорът на гостите не закъсня. Виктор Генев с глава се опита да подаде към Виана, но Жуниор се намеси решително.

В 76-ата минута резервата Тони Тасев също пробва късмета си, но Шарлис за пореден път се намеси на високо ниво. В 83-ата минута Пиньо опита красиво изпълнение от въздуха, но вратарят на "жълто-черните" за пореден път се справи.

В последните секунди Фернандо Виана се опита да вкара гол, но шутът му мина далеч от целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Ещадио дош Барейрош".

МАРИТИМО - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0 (резултат от първата среща 0:0)