България с втора победа на Европейското за девойки (снимки)

Националнит отбор на България за девойки до 17 години записа втора победа на Европейското първенство в Македония. Момичетата на селекционера Николай Начев се наложиха категорично над Исландия с 24:19 (13:9) във втората си среща от Група В на шампионата на Стария континент, играна снощи в зала "Кале" в македонската столица Скопие.

Така младите български "лъвици" имат 2 победи от 2 мача и 4 точки, с което дадоха сериозна заявка за първото място в групата и финал на първенство. Също с 2 победи от 2 мача и 4 точки, но с по-добра голова разлика, начело във временното класиране е тимът на Словения. Днес (3 август) е почивен ден на турнира, а утре (4 август) България ще играе срещу Косово. Двубоят е от 18,00 часа българско време.

Благодарение на страхотните изяви на вратарката и капитанка на тима Ивон Дюлгерова, България успя да дръпне със 7:3 до средата на първото полувреме. След това българките задържаха преднината, за да се оттеглят на почивката при резултат 13:9 в своя полза. Българските момичета продължиха да налагат играта си и във втората част, като най-голямата разлика бе при 20:15. В крайна сметка България без проблеми спечели с 24:19 и се поздрави с втория си успех на Европейското.

Мария Маслева стана най-резултатна за българския тим с 5 гола и напълно заслужено бе определена за най-полезна състезателка. Мадлен Тодорова и Кристияна Караманлиева завършиха с по 4 попадения за успеха. За исландките Лена Маргрет Валдимарсдотир бе над всички с 8 гола, но и нейните усилия не бяха достатъчни за победа.