Нефтохимик обърна Лудогорец 2

Тимът на Нефтохимик постигна първи успех във Втора лига през този сезон. "Шейховете" обърнаха с 2:1 Лудогорец 2 на стадиона в Българово, в мач от втория кръг на шампионата. През първото полувреме попадения нямаше, а срещата бе напълно равностойна. В 45-ата минута стражът на Нафтата Атанас Гичев спаси вратата си от гол.

Капитанът на юношеския национален отбор до 19 години Даниел Наумов показа също отличен рефлекс в началото на втората част. Той спря удар на Станислав Жеков.

В 63-ата минута Томас Цвятков даде аванс на "орлите", но Георги Жеков изравни в 70-ата минута на мача. Младият нападател първо пропусна сам срещу Наумов, но при добавката възстанови равенството.

Цветан Филипов се превърна в герой за Нефтохимик в 81-ата минута, когато донесе пълен обрат с плътен изстрел от 10 метра. В минутите до края домакините пропуснаха да вкарат и трети гол.