Драма! Успех за Локо (Сф) след куршум от високо в 95-ата минута (видео+галерия)

Локомотив (София) записа първа победа през новия сезон във Втора лига. Момчетата на Младен Додич удариха с 1:0 Ботев (Враца) след попадение на Илия Димитров в добавеното време. Нападателят на "железничарите" се разписа с чудесен удар с глава, характерен за големите майстори на този елемент от играта. Иначе двата състава си размениха по едно полувреме и срещата вървеше към логично нулево равенство, когато дойде проявата на героя Димитров.

През първата част зрителите в квартал "Надежда" не видяха качествен футбол. Гостите от Враца бяха малко по-добрият тим на игрището, което доведе до повече напрежение в наказателното поле на Ивайло Яначков. Първата що-годе добра ситуация се откри пред Илия Карапетров. В 12-ата минута футболистът на Ботев се оказа на позицията на Емил Костадинов от "Парк де Пренс", но изстрелът бе крайно неточен. Всъщност "Свети Емил" бе сред публиката на стадион "Локомотив". В 19-ата минута се стигна до дискусионно положение, когато при опит за шпагат топката закачи ръката на падналия бранител на "червено-черните" Емил Виячки. Реферът Георги Иванов обаче прецени, че не може да става въпрос за наказателен удар и играта продължи.
Локомитв (София) - Ботев (Враца)
В 24-ата минута късметът си опита и Александър Димитров от врачани. Малкия Джаич стреля от около 20 метра, но не сполучи. Последваха две леки възможности за "железничарите", които до този момент бездействаха в атака и оставиха вратаря Ивайло Василев да се препича спокойно на слънце. В 34-ата минута Николай Цветков стреля от фаул, но право в ръцете на Василев. Точно преди почивката Александър Александров от домакините шутира от воле, но не уцели мишената.

Второто полувреме започна като първото откъм опасности. Този път обаче Локомотив даде сериозна битка в средата на терена и играта се изравни. В 65-ата минута деветката на столичани Илия Димитров потърси гола с атрактивен удар, а отговорът на Ботев дойде от крака на капитана Ивайло Михайлов. Към края хората на Младен Додич наложиха натиск. Ники Цветков нямаше късмет да открие резултата в 75-ата минута, когато стреля в горната греда. Минутка по-късно топката "се разходи" успоредно на голлинията на гостите, но никой от локомотивци не я засече.
Така се стигна до добавеното време, когато Галин Ташев показа блестяща техника по лявото крило и намери Илия Димитров в наказателното поле. Последва пронизващ удар с глава и 1:0 за Локомотив! Трите точки и радостта отидоха при "червено-черните", а ядът остана за момчетата на Сашо Ангелов.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ВР) 1:0