Поморие и Царско село не се победиха

Поморие и Царско завършиха наравно 2:2 в мач от втория кръг на Втора лига. Поморие изпусна своя съперник, въпреки че 15 минути игра с човек по-малко, заради червен картон на Георги Петков.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините. След няколко опасни атаки към вратата на Царско село, те успяха да поведат в 12-ата минута. Михаел Орачев центрира хубаво отляво и Бекир Расим засече с глава за 1:0. В 25-ата минута гостите изравниха, още с първата си по-сериозна възможност. Димитър Тодоров изби опасен удар от фаул. Топката обаче попадна у Светослав Диков, който бе безкомпромисен при добавката за 1:1. Поморие реагира бързо и в 34-ата минута отново излезе напред. Борислав Тютюков проби отдясно и пусна успоредно на голлинията, където Орачев засече от близко за 2:1.

В 70-ата минута, след разбъркване в наказателното поле, Светослав Диков се оказа най-съобразителен и с втория си гол в мача изравни за 2:2. Четвърт час преди края на мача, двата отбора влязоха в сблъсък и капитанът на Поморие Георги Петков получи втори жълт картон. Въпреки че заиграха с човек по-малко, Поморие изпуснаха своя съперник. Станислав Дрянов стреля мощно, но топката се отклони в лявата греда. Секунди по-късно изстрел на Живко Петков профуча до същия страничен стълб.
снимка: kotasport