Блестящ дебют на Дани Алвеш, ПСЖ откри сезона с трофей (видео)

Новото попълнение на Пари Сен Жермен Даниел Алвеш направи запомнящ се официален дебют за френския гранд. Той вкара гол и даде асистенция за другото попадение на парижани в двубоя за Суперкупата на Франция срещу Монако. ПСЖ се наложи с 2:1, въпреки че първи допусна гол. Точен за Монако беше Джибрил Сидибе, но след това тимът на Леонардо Жардим не успя да задържи преднината си.

Трофеят е общо 7-и за ПСЖ, като столичани печелят Суперкупата неизменно в последните 5 години. Монако е вдигал отличието общо 4 пъти. За героя на мача Дани Алвеш пък това е 34-и значим трофей в кариерата му.
Двубоят между шампиона и носителя на националната купа се игра на “Стад де Танжер” в Мароко. Монако излезе в доста променен състав от този, който извоюва титлата. През лятото в Англия бяха продадени Бернардо Силва, Бенжамен Менди и Тиемуе Бакайоко, а Валер Жермен премина в Олимпик Марсилия. От новите попълнения като титуляри започнаха Юри Тилеманс и Джъстин Конголо, а в предни позиции си партнираха Радамел Фалкао и младата суперзвезда Килиан Мбапе.

В последните дни всички новини около ПСЖ са свързани с Неймар. В очакване на бразилеца, парижани не направиха гръмка селекция, но все пак се подслиха с Дани Алвеш, който предпочете офертата от “Парк де Пренс” пред тази на Манчестър Сити. Бразилецът бе поставен от Унай Емери на десния фланг на атаката, отляво действаше Хавиер Пасторе, а в центъра - Единсон Кавани.
ПСЖ започна по-активно. В 7-ата минута Кавани неволно контузи вратаря на монегаските Даниел Субашич, но след като му бе оказана медицинска помощ, хърватският национал продължи. След четвърт час игра Монако организира скоростна контра, но Фалкао сбърка при паса към Мбапе и опасността отмина.

В 29-ата минута Тилеманс пусна прекрасно извеждащо подаване към Джибрил Сидибе, който напредна и елегантно прехвърли излезлия да го пресрещне Алфонс Ареола. В края на полувремето недоразумение между Субашич и Камил Глик можеше да доведе до изравнително попадение на Маркиньос, но Субашич бързо се ориентира и поправи грешката си.
В 50-ата минута голмайсторът Сидобе фаулира грубо бившия си съотборник Лайвин Курзава и получи жълт картон. Зад топката застана Дани Алвеш, който майсторски прехвърли стената и заби топката в левия ъгъл на вратата - 1:1. Не след дълго бразилецът имаше нов шанс от подобна ситуация, но този път стреля в стената.

В 63-ата минута Алвеш центрира меко към Адриен Рабио, който с глава вкара втори гол за парижани. Имайки преднина в резултата, те се върнаха в своята половина, но териториалното превъзходство на Монако не водеше до положения пред вратата на Ареола. В 74-ата минута Сидибе и Тиаго Силва пострадаха след остър сблъсък помежду им, но се разминаха без сериозни контузии.
В 80-ата минута Фалкао стреля силно в близкия ъгъл, но Ареола изби. Монако с всички сили се стремеше да изравни и да стигне до дузпи, но защитата на ПСЖ не сбърка и отборът се поздрави с първи трофей за новия сезон.