Черноморец (Балчик) съкруши Ботев (Гълъбово)

Новакът във Втора лига Черноморец (Балчик) спечели първи успех в шампионата. Отборът от Северното Черноморие победи категорично с 4:1 Ботев (Гълъбов). Валери Христов откри резултата още във втората минута на мача, а в последните секунди на първата част Георги Димитров удови. В началото на второто полувреме Илиян Капитанов намали за гостите, но след това домакините подпечатаха успеха си с две нови попадения. Автори на головете бяха Севделин Стайков и Валентин Веселинов.

Така Черноморец за момента оглавява класирането на Втора лига с актив от четири точки. Толкова има и тимът на Литекс. Ботев пък остава с три след победата си над Нефтохимик в първия кръг.

Черноморец (Балчик) - Ботев (Гълъбово) 4:1
1:0 Валери Христов (2)
2:0 Георги Димитров (45)
2:1 Илиян Капитанов (53)
3:1 Севделин Стайков (76)
4:1 Валентин Веселинов (81)