Екатерина Гамова: Беше страхотен мач

Бившата звезда на националния волейболен отбор на Русия Екатерина Гамова в момента е в ролята на съветник към женското направление на местната федерацията. Гамова е в България за Европейското първенство за девойки до 16 години, а ето какво сподели след изключително драматичната победа на "Сборная" над България с 3:2 на полуфиналите снощи и класирането за големия финал срещу Италия:

"Беше страхотен мач, но имаше някои съмнителни отсъждание от съдията и за двата отбора. Въпреки това, беше много по-важно как играхме. Имаше много публика тук и тя създаде невероятна атмосфера в подкрепа на България. След като изиграхме мачовете си от групата в Самоков, където имаше толкова публика, това беше първия път, когато трябваше да играем пред подобна публика като тази. Това ни постави под напрежение и беше трудно за нас, но успяхме да запазим спокойствие, да намерим начин да се измъкнем от трудните моменти в мача и най-важното е, че се получи резултатът, който искахме. Начинът ни, по който се борихме за тази победа, ни дава увереност за финала. Сега ще се подготвим за още един много труден мач срещу Италия. Те играха преди нас и спечелиха след по-малко геймове, така че ще бъдат по-свежи от нас и ще са има повече време за почивка. Заради тази причини, ще сме аутсайдери във финала. За нас е важно да забравим тази победа и да запазим емоциите и усилията си за утрешния финал (б.р. днешния). Трябва да сме уверени, че сме готови физически и психически. Със сигурност ще бъде добър мач", коментира Гамова.