Български съдия ще свири финала на Европейското за девойки

България остана на сантиметри от финала на Европейското първенство за девойките до 16 години, на което страната е домакин. Младите волейболистки отстъпиха драматично на Русия и в крайна сметка ще играят за бронзовите медали срещу Беларус днес от 15,30 часа в зала "Христо Ботев".

Във финала между Италия и Русия, обаче, ще има българско присъствие, тъй като честта да ръководи спора за титлата получи реферът Борислав Йорданов. До момента на първенството, той бе част от съдийските наряди в предварителната група в Самоков, като вече бе първи рефер на три мача -  Русия-Турция (3:2), Белгия-Беларус (2:3) и Румъния-Русия (2:3). Йорданов бе и втори съдия на други две срещи в Самоков - Чехия-Румъния (2:3) и Беларус-Румъния (3:2). Любопитен факт е, че с Борислав Йорданов като рефер на това Европейско мачовете неизменно завършват след 5 гейма.

В днешния финал на Борислав Йорданов ще помага хърватката Ана Щипаничев. Двубоят за златните медали започва в 18,00 часа.