Борусия (Д) загуби в дебюта на Дахуд (видео)

Борусия (Дортмунд) пропусна доста положения и загуби с 0:1 от Еспаньол в приятелски мач, игран във Винтертур. Близо 10 000 зрители изгледаха проверката, в която дебют с жълто-черния екип направи новото попълнение Махмуд Дахуд. Най-много овации от швейцарската публика очаквано получи вратарят на Борусия Роман Бюрки.

Борусия доминираше до почивката. Отборът на Петер Бос владееше топката в 72% от игровото време, но нито един от деветте удара към вратата на Еспаньол не се превърна в гол. Най-близо до попадение бяха Пиер-Емерик Обамеянг и Гонсало Кастро.
През второто полувреме Дахуд замени Марио Гьотце, който все още не е в оптимална кондиция, след като дълго време беше извън игра. Далечни изстрели на Дахуд и Андре Шюрле не застрашиха стража на испанците, които също можеха да поведат на няколко пъти. Така се стигна до 80-ата минута, когато Пабло Пиати наказа грешка в защитата на Борусия и донесе победата на Еспаньол.

Следващата контрола на тима на дортмундци е срещу Аталанта.

БОРУСИЯ (Д) - ЕСПАНЬОЛ 0:1
0:1 П. Пиати (80)