СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Нефтохимик U19 постигна класическа победа над Етър

С класическа победа над юношите старша възраст на Етър (Велико Търново) завърши първата проверка среща на Нефтохимик U19. Контролната среща се игра по време на подготвителния лагер на „шейховете“ в Сливен, който се провежда с финансовата подкрепа на БФС и ММС, по Програмата за развитие на детско-юношеския футбол.

Доминацията на Нефтохимик се усети още в самото начало на срещата и в 9-та  минута бургаският тим откри резултата. При добра комбинация Христо Янков бе изведен в удобна позиция и след асистенция на Йолиян Милков бе безпогрешен пред вратата на Етър. Малко преди края на полувремето „шейховете“ удвоиха аванса си чрез Асан Ахмед.

През втората част наставникът на тима Господин Господинов направи основни промени в състава, за да осигури игрово време на всички играчи. Нефтохимик продължи да следва офанзивен стил на игра, но пропусна много добри голови положения, съответно и възможността за по-изразителен резултат. Третото попадение дойде в самия край на срещата - 90-та минута. Евгени Енев бе най-съобразителен след бързо изпълнен фаул и матира противниковия страж.

Следващата проверка на Нефтохимик, по време на лагера в Сливен, ще бъде срещу тима на Верея (Стара Загора), на 31 юли, в 18:00. Днес бе изтеглен и жребият за елитното юношеско първенство, който отреди „шейховете“ да гостуват на Дунав (Русе) в първия кръг, на 12 август.

Състав на Нефтохимик първо полувреме: Мартин Шейтанов, Николай Парчев, Златко Ненов, Мартин Ставрев, Руси Грозев, Кристиян Кръстев, Асан Ахмед, Йолиян Милков, Иван Игнатов, Кристиян Парашкевов, Иван Чавдаров
Състав на Нефтохимик второ полувреме: Алекс Василев, Иван Чавдаров (Димитър Железов), Верон Кукуринков, Илиян Николов, Неделчо Дамянов, Илиян Пеев, Ангел Георгиев, Антон Маргаритов, Ивайло Димов, Матей Иванов, Евгени Енев