Косъма тегли Славия напред (видео + галерия)

Отборът на Славия записа първа победа от началото на сезона. "Белите" удариха Септември (София) с 2:0 и събраха актив от четири точки. Герой за тима от "Овча купел" стана централният нападател Ивайло Димитров, който откри резултата с хубав гол в 11-ата минута, а след това изработи дузпа в 62-ата, превърната от Иван Минчев във второ попадение. На всичко отгоре наказателният удар донесе втори жълт картон на Александър Бранеков и Септември остана с десет души на терена. В самото начало пък капитанът на славистите Георги Петков получи травма и напусна принудително игра.

Първото полувреме донесе на зрителите приятен футбол за родните стандарти. В 11-ата минута Ивайло Димитров направи 1:0 с хубав шут с левия крак. Косъма получи пас от Абуд Омар, който започна на десния фланг на атаката на "белите". Това бе интересен тактически ход на Златомир Загорчич, който сработи. Дебют за най-стария столичен отбор записа бразилският бранител Матеус Биси, който си партнираше със Стефан Велков. В 17-ата минута Заги бра ядове, когато капитанът Георги Петков получи разтежение. Ветеранът не можа да продължи срещата и на негово място влезе Марио Кирев.

В предни позиции обаче славистите продължиха да бъдат господари на терена. След половин час игра Иван Минчев стреля прецизно от фаул, но Валентин Галев показа добър рефлекс и отби топката. След 60 секунди голмайсторът Димитров се засуети на чиста позиция, а след това Абуд Омар подаде на младока Георги Йомов, който опита техничен удар и не намери мрежата. Тимът на Димитър Васев отговори с пропуск на Крис Гади, който не сполучи с глава.

Картината не претърпя промяна след почивката. "Белите" отново бяха по-активни и в 62-ата минута Косъма, който очевидно се намира в много добра форма, изработи дузпа за своя тим. Юношата на ЦСКА бе повален на границата на наказателното поле от Сашо Бранеков, който получи втори жълт картон за деянието си. Повторението показа, че решението на съдията Георги Давидов е правилно. Зад топката застана техничарят Минчев и след секунди Галев пак трябваше да бърка в своята мрежа - 2:0. Дузпата изнерви максимално наставника на домакините, който бе отстранен от скамейката от главния съдия.

Докрая Марио Кирев така и не получи сериозна "работа" под рамката на своята врата, докато макар и епизодично "белите" тормозеха Вальо Галев. В 86-ата минута резервата Калоян Кръстев можеше да направи 3:0 отблизо, но прати топката към БНР. Репликата на Септември дойде от крака на Ишмаел Байду, който стреля в тялото на Кирев. Така закономерно Славия записа първи успех в шампионата.

Септември - Славия 0:2