Лейтън Бейнс донесе крехка преднина на Евертън над Ружомберок

Отборът на Евертън надигра с минималното 1:0 словашкия Ружомберок в първата среща между двата тима от 3-ия предварителен кръг на Лига Европа. Домакините на “Гудисън Парк” доста се измъчиха срещу коравия си съперник, но все пак успяха да вземат толкова нужния им успех, а героят на деня бе Лейтън Бейнс, който вкара победното попадение в 65-ата минута. Срещата бе и повторен официален дебют за завърналия се в клуба Уейн Рууни, който обаче бе неутрализиран в този мач от защитата на словашкия тим.

Домакините изпитваха трудности да намерят пътя към гола, но в 65-ата минута при едно разбъркване след корнер топката се озова в Лейтън Бейнс, който със страхотен удар от движение извън наказателното поле успя да порази вратата на гостите.

Това се оказа и единственият гол в мача, който дава крехка преднина на Евертън преди реванша, но и Ружомберок може да се надява на обрат при добро представяне на свой терен след седмица.