Марсилия победи белгийци след голово шоу на “Велодром”

Отборът на Олимпик Марсииля започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лига Европа. В среща от 3-ия предварителен кръг френският гранд се наложи с 4:2 над белгийския Остенде в доста вълнуващ двубой на стадион “Велодром”.

Домакините поведоха още във 2-ата минута с гол на Валер Жермен, но в 26-ата минута гостите получиха дузпа и изравниха чрез Себастиан Сиани.

В 32-ата минута Марсилия отново си върна преднината след точен изстрел на Морган Сансон, а в 57-ата минута отново Жермен докара нещата до 3:1.

Гостите обаче не се предадоха и в 69-ата минута Ноулидж Мусона вкара втори гол за своя тим, с който доста обърка сметките на французите.

В 82-ата минута обаче Валер Жермен оформи своя хеттрик в мача и крайното 4:2, което е доста по-добър резултат за Олимпик преди реванша на белгийска земя след седмица.