Ферер се срина още на първото стъпало в Хамбург

Квалификантът Федерико Делбонис елиминира Давид Ферер на осминафиналите на тенис турнира от сериите АТР250 в Хамбург с победа 7:5, 6:3 за 1 час и 45 минути игра.

Делбонис, който през 2013 година победи Роджър Федерер и впоследствие загуби от Фабио Фонини на финала, се класира едва за втори път тази година на четвъртфинал в който и да е от турнирите. Също така той за първи път печели срещу Ферер във вече пет мача помежду им, като за целта в първия сет трябваше да обръща от 1:5 и при 4:5 да спасява два сет-бола. Ферер прибави 27-ма титла в кариерата си миналата седмица в Бостад, но сега в Хамбург се провали още на първото стъпало. Следващото препятствие за Делбонис ще бъде Карен Хачанов или Аляз Бедене.