Маркизио с дубъл за Ювентус при успех над ПСЖ

Клаудио Маркизио отбеляза два гола при победата на Ювентус с 3:2 над френския Пари Сен Жермен в среща от приятелския турнир International Champions Cup в САЩ, а мачът се изигра на стадион “Хард Рок” в Маями.

Ювентус стартира много агресивно срещата и владеше изцяло инициативата до средата на първото полувреме, след което настъпи изравняване. Все пак торинци първи стигнаха до гол, като негов автор стана “обичайният заподозрян” Гонсало Игуаин в 45-ата минута, който изскочи сам пред вратаря след комбинация с Пауло Дибала.

В 53-ата минута 20-годишният португалски нападател на ПСЖ Гонсало Гуедеш изравни след грешка в защитата на Ювентус, но този резултат се запази едва до 62-ата минута, когато Маркизио отново изведе Ювентус напред с удар с левия крак от границата на наказателното поле.

В 80-ата минута Хавиер Пасторе отново върна равенството, но минута преди края на редовното време Маркизио от дузпа донесе победата на “Старата госпожа”.