Неймар носи победа на Барселона и над Манчестър Юнайтед (видео)

Бразилската звезда Неймар донесе втора победа на Барселона в приятелския турнир International Champions Cup в САЩ. След успеха над Ювентус с 2:1, дошъл след две попадения на Неймар, този пт каталунците сразиха минимално Манчестър Юнайтед на стадион "Федекс Фийлд" в Мериленд.

Голът падна в 31-ата минута, когато Лионел Меси подаде към бразилеца в наказателното поле. Защитник на Юнайтед се опита да пресече паса, но Неймар овладя топката, завъртя се и я прати в мрежата зад Давид де Хеа.

С принос за попадението е и Луис Суарес, който на практика освободи пространството пред Неймар, като повали друг от бранителите на Юнайтед. Малко по-късно и уругваецът се отчете с хубав удар, спасен след фантастична намеса на Де Хеа. На почивката и двамата треньори извършиха доста промени, от което пострада играта и до нови голове не се стигна.

Така турнето за Манчестър Юнайтед приключи със загуба, докато на каталунците им предстои "Ел Класико" срещу Реал Мадрид на 30 юли в Маями.