Любо Пенев дебютира с тежка загуба

Бившият национален селекционер Любо Пенев дебютира с тежка загуба начело на дублиращия тим на Валенсия, който загуби с 0:4 от втородивизионния Лорка, воден от предшественика му на поста Куро Торес.

Българинът използва два различни състава за всяко от полувремената, но това не даде резултати. При 0:0 в първото полувреме гол на тима на Пенев беше отменен в 36-ата минута, а малко по-късно резултатът беше открит от Абел Гомес. Второто полувреме започна с дузпа за Лорка, реализирана от Манел Мартинес.

В 56-ата всичко свърши, тъй като Валенсия вече отстъпваше с 0:3 с попадение на Помарес, а малко по-късно беше фиксирано и крайното 0:4 от Ногера. Следващата проверка е на 29 юли, а съперник е тимът на Мурсия.