Вратар провали Ница срещу Аякс

Отборите на Ница и Аякс не успяха да излъчат победител в първия мач помежду си от 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига. Срещата във Франция завърши при резултат 1:1, който със сигурност повече устройва гостите.

Ница поведе в резултата в 32-ата минута, когато Жан Микаел Сери направи хубав пробив отдясно и подаде остро по земя за Марио Балотели, който отблизо засече кълбото във вратата за 1:0.

В 49-ата минута на второто полувреме обаче Аякс успя да изравни, а голяма вина за това има вратарят на домакините Йоан Кардинал. Той излезе неразчетено при едно балонно центриране в наказателното поле и изби топката право в краката на Дони ван де Беек, за когото остана единствено да отбележи в опразнената врата.

Така двубоят завърши без победител, но голът на чужд терен дава леко предимство на играчите на Аякс, които се надяват да довършат започнатото днес в реванша на "Амстердам Арена" след седмица.