Сериозни пропуски и слаба игра в защита провалиха Лудогорец в Израел (видео)

Лудогорец е пред отпадане от ШЛ след тежко поражение с 0:2 при гостуването на Апоел (Беер Шева) в първи мач от третия предварителен кръг на най-комерсиалния клубен турнир. Резултатът откри Нуакеме в 19-ата минута, а в 79-ата Охана вкара втори гол.

Резултатът можеше да е съвсем друг, но Вандерсон на три пъти не успя да реализира от чисти позиции. За сериозната, като цифрово изражение, загуба най-вече вина има изключително слабата игра на разградчани в защита, където четиримата бранители и двамата дефанзивни полузащитници допуснаха множество елементарни грешки.

Сериозен брак имаше и при разиграванията на топката в центъра на терена, които доведоха до доста на брой контраатаки в полза на Апоел.

Иначе срещата започна равностойно, но в 19-ата минута, при първата си сериозна атака, домакините отбелязаха. Тя се получи след поредица от грешки в българската отбрана, позволила на Меликсон да бъде изведен отдясно. Последва центриране по земя на задната греда, което оставеният непокрит Нуакеме засече от два метра в празната врата.

В 26-ата минута само късметът спаси Апоел от изравнителен гол. Марселиньо стреля отлично от фаул, Хаимов изби, но Вандерсон вместо да вкара при добавката в празната врата, опита да си поеме топката и сгреши.

Секунди по-късно двата отбора си размениха по една опасна атака. Парво Нуакеме, който тотално надигра през целия мач защитниците на родния шампион, изведе свой съотборник в наказателното поле, но българската отбрана се справи. Последва бърза контраатака, при която Марселиньо пусна към Кешерю, но сантиметри не достигнаха на румънеца да изпревари стража на Апоел.

В 32-ата минута Кафу стреля силно, но Хаимов спаси.

До края на полувремето двата отбора опитаха изстрели от дистанция, но Броун без проблем отрази на два пъти, а шутове на Марселиньо и Вандерсон бяха блокирани от защитници в червено.

Със съдийския сигнал за начало на втората част Лудогорец осъществи сериозен натиск, който съвсем спокойно можеше да доведе до изравнителен гол. В 48-ата минута Кафу овладя топката и пусна към Кешерю, който с отличен пас изведе Вандерсон сам срещу вратаря. Бразилецът напредна и копна топката над излезлия Хаимов, но не уцели вратата. В 57-ата минута Лудогорец комбинира отдясно за нова добра атака, която пак завърши с пропуск на Вандерсон. Бразилецът се освободи добре от бранител на Апоел и стреля от десетина метра в аут.

В 69-ата минута Марселиньо направи двойно подаване с Кешерю и стреля от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда. Преди това опасно центриране на израелците излезе в аут. Четвърт час преди края на редовното време и Кешерю опита да реализира след центриране на Кафу и изстрел с глава, но топката излезе над напречната греда.

И когато Лудогорец създаваше по-сериозните положения, орлите, типично в свой стил, пуснаха гол от нищото. Дяков и Пластун подцениха положение в наказателното поле, резервата Охана стреля и след рикошет в крака на украинския защитник топката влетя в мрежата на Броун.

Това прекърши устрема на разградчани, които до края на двубоя не успяха да създадат някаква по-сериозна ситуация пред противниковата врата и ще се надяват на коренна промяна в игровото си поведение в реванша, за да успеят да елиминират израелския шампион.

АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) - ЛУДОГОРЕЦ 2:0